wybielanie zębów – Opinie, cena, jak to działa, recenzje, doświadczenia, skład, dawkowanie, efekty uboczne, gdzie kupić

Blog Lifestylowy, Czyli Blog O Modzie, Urodzie I Życiu.

wybielanie zębów opinie, działanie, cena, gdzie kupić

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis. Najprostszym sposobem na usuwanie przebarwień powstałych w wyniku nawyków i diety, jest używanie pasty wybielającej Pasty takie wyposażone są w substancje ścierne, enzymy i minerały, które umożliwiają usunięcie osadu z zębów. Wskaźnik ścieralności takich past nie powinien być większy niż 200 i nie można ich używać przez cały czas. Wystarczą 2 miesiące.

Piękny uśmiech to zdrowe i białe zęby. Stanowią one bardzo ważny element naszego wyglądu. To właśnie przy pierwszym spotkaniu szczególnie zwracamy uwagę na oczy i własnie na uśmiech. Estetycznie wyglądające zęby pozwolą również na lepsze postrzeganie nas przez innych ludzi. Ciemne zęby kojarzą się z zaniedbaniem lub niechlujnym sposobie życia. Takie osoby są podświadomie odpychane przez inne osoby, a my czujemy się źle, wpędzamy się w zakłopotanie.

Paski wybielające to produkt stosunkowo nowy. Ich stosowanie zależne jest od konkretnego producenta, generalnie jednak polega ono na przyklejaniu pasków do zębów i trzymaniu ich przez około 30 min. Ta metoda przynosi efekty szybciej niż pasty, jednak opinie są w jej wypadku podzielone. Zarzuca się jej szkodliwość dla szkliwa oraz krótkotrwałe efekty. Dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł metoda ta może być także dość bolesna.

5) Liść laurowy i pomarańcza- wysuszony i sproszkowany liść laurowy zmieszany z sproszkowaną skórką z pomarańczy. Liść laurowy ochroni cię przed próchnicą zębów. preparat „PREVDENT” pozwala na precyzyjne wybielenie także pojedynczych zębów, także skorzystasz z niego niezależnie od swoich aktualnych preferencji.

wybielanie zębów strona producenta

Preparaty wybielające są bezpieczne i skuteczne pod warunkiem, że przestrzegamy zaleceń z ulotki. Ale nie oszukujmy się – zęby tylko trochę zjaśnieją i nie znikną z nich plamy czy przebarwienia, do tego potrzebne jest profesjonalne czyszczenie w gabinecie. Domowe rozjaśnianie trwa kilka tygodni, a efekt utrzymuje się przez 3-6 miesięcy.

Ja jakoś nie wierzę w to domowe wybielanie. Stosowałam wiele razy białą perłę i jakoś nie byłam zadowolona z efektu Moja siostra poszła na wybielanie do spam i efekt był diametralnie inny. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że stomatolog dysponuje sprzętem, którego nikt w domu nie ma.

Po kilku latach możemy spodziewać się, że zęby nieco ściemnieją, szczególnie jeśli będziemy spożywać pokarmy i napoje zawierające substancje przebarwiające (herbata, kawa, tytoń). W tej sytuacji można zastosować wybielanie nakładkowe przez jedną do kilku nocy w celu odświeżenia efektu wybielania.

Pod pojęciem stylu życia kryje się głównie palenie papierosów. Duża ilość substancji smolistych zawartych z dymie papierosowym w bardzo krótkim czasie odkłada się na powierzchniach zębów, powodując ich nieestetyczne przebarwienia na kolor czarny. W tej grupie przebarwień należy podkreślić również występowanie przebarwień wynikających ze stosowania płukanek do jamy ustnej zawierających chlorheksydynę i listerynę (rzadziej stosowane są również sanguinaryna i cetylopirydyna) oraz doustnie stosowanych preparatów żelaza.

Próbowałeś już wszystkiego i nic nie poskutkowało, Nie jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu, Chcesz mieć w końcu piękne białe zęby, Jesteś na właściwymi miejscu! Właśnie dla was przeznaczone są produkty do domowego wybielania zębów luksusowej marki Cougar. Produkty są posortowane gwiazdkami oznaczającymi stopień intensywności wybielania. Najlepszym produktem są paski wybielające, które są aktualnie najskuteczniejszym produktem beztlenowego wybielania zębów w Europie. Wybielanie zębów z marką Cougar jest proste, bezpieczne i skuteczne.

Jeśli masz zęby wrażliwe na zimne, gorące bądź kwaśne bodźce w jamie ustnej albo skłonne do podrażnień dziąsła, koniecznie skonsultuj się ze stomatologiem przed zabiegiem wybielania. Sprawdź także, czy nie jesteś uczulony na nadtlenek karbamidu, który jest najczęściej spotykanym środkiem wybielającym w preparatach.

W wykazie gwarantowanych ¶wiadczeń stomatologicznych refundowanych przez NFZ wybielania nie znajdziesz, ale raz w roku przysługuje ci usunięcie kamienia w obrębie całego uzębienia. Począwszy od usuwania przebarwień po ochronę przy nadwrażliwości – Oral-B może Ci pomóc w wybielaniu zębów.

wybielanie zębów komentarze

Metoda wybielania nakładkowego polega na wykonaniu dla pacjenta, na podstawie pobranego wcześniej wycisku, przezroczystej szyny, do której pacjent wprowadza otrzymany od nas preparat wybielający. Szynę z preparatem nakłada się przez około 10 dni na 6-8 godzin w ciągu dnia lub na czas snu. Metoda ta skraca zdecydowanie czas pobytu pacjenta w gabinecie, natomiast nie pozwala na zabezpieczenie okolicy przyszyjkowej i brzegów dziąseł oraz na kontrolę ewentualnej nadwrażliwości.

wybielanie zębów jak to działa

Nadtlenek karbamidu występuje w różnych stężeniach – im jest większe, tym szybciej i intensywniej wybiela zęby. Je¶li wszystkie przebarwienia zostan± utlenione, kolor zęba przestanie zmieniać się na ja¶niejszy – jest to moment, w którym należy przerwać zabieg. Pamiętajmy – barwa zęba nie ulega zmianie podczas procesu utleniania, to przebarwienia ulegaj± zmianie na bezbarwne zwi±zki. To jaki odcień maj± nasze zęby jest uwarunkowane genetycznie i nie można tego zmienić. Wybielanie nakładkowe ma za zadanie je „oczy¶cić” i doprowadzić do naturalnego koloru.

Dodaj niewielką ilość wody utlenionej (3%) do pasty, którą wycisnęłaś na szczoteczkę i tak wzbogaconą recepturą myj codziennie wieczorem zęby, pamiętając na koniec dokładnym wypłukaniu jamy ustnej. Droga na skróty: Na małą bawełnianą chusteczkę nanieś odrobinę wody utelnionej (3%) i wymasuj nią delikatnie zęby przed normalnym myciem.

Nowością wśród produktów do domowego wybielania zębów są paski wybielające. Stosuje się je przez 7-14 dni poprzez przyklejanie do zębów na ok. 30 min specjalnych pasków zawierających składniki wybielające. Podobne działanie i zadowalające rezultaty mają specjalne żele wybielające. Różnica polega na sposobie aplikowania – w przypadku żeli substancję należy nałożyć na zęby i odczekać określony czas.

– Nie można tak powiedzieć. Jest spektakularne, ale po prostu mniej trwałe – wyjaśnia ekspert Unident Union Dental Spa. Gabinetowe wybielanie polega na przyspieszeniu utleniania przebarwień za pomocą tzw. zimnego światła. Lampy typu LED wzmagają penetrację tkanek zęba przez nadtlenki wodoru, dając natychmiastowe rozjaśnienie uśmiechu na fotelu dentysty nawet 5-8 tonów. – Trzeba jednak pamiętać, że część tego efektu zaniknie po kilkunastu godzinach lub maksymalnie kilku dniach – wyjaśnia dr Gnach-Olejniczak. Zęby będą po prostu przez krótki czas dużo bielsze z powodu nagłego odwodnienia zębiny. Kiedy struktury zębów nawodnią się, zęby trochę ściemnieją.

wybielanie zębów opinie lekarzy

Domową kurację pomogą przeprowadzić pomarańcze, truskawki, soda oczyszczona, woda utleniona i włoskie orzechy. Skórka obrana z pomarańczy ma funkcje wybielające. Regularne pocieranie wewnętrzną stroną skórki zębów spowoduje, że z czasem stają się one bielsze.

wybielanie zębów efekty

Produkt zawiera mirogranulki, które aktywnie usuwają kamień z powierzchni płytki zębowej, a także plamy spowodowane przez palenie lub picie kawy, herbaty lub czerwonego wina. Posiada antyseptyczny skład, który zabezpiecza usta i zęby przed rozwojem bakterii i powstawaniem nieprzyjemnego oddechu. Ponadto formuła przyspiesza mineralizację zębów, przez co wzmacnia ich strukturę.

Podobnie jak marchewka działają jabłka i seler, a ponieważ zawierają całe mnóstwo witaminy C, zapobiegają chorobom dziąseł i usuwają bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust. Zamówienia złożone przez stronę internetową do godziny 12tej staramy się kompletować tego samego dnia roboczego.

Niezwykle innowacyjna złożona formuła, pozwala likwidować przebarwienia nie tylko te spowodowane paleniem papierosów, piciem kawy, herbaty czy czerwonego wina ale także te, które spowodowane są różnymi uwarunkowaniami genetycznymi. Słyszałam że pomaga pocieranie sodą, tylko potem trzeba dobrze spłukać.

Fałsz. Skuteczność takich preparatów jest nieznana. Co do bezpieczeństwa – problemem jest niewłaściwe ich nanoszenie na zęby, bez kontroli dentysty. eliza25 napisał(a):Wybielałam zęby żelami u dentysty, ale nie polecam, katastrofa bolały mnie po zimnym, gorącym, kwaśnym i słodkim.

wybielanie zębów opinie

Wydawać by się mogło, że pomysł ze ssaniem oleju kokosowego jest nowy. Tymczasem, jest to metoda, która znana i stosowana jest już od zamierzchłych czasów. Zabieg ten poleca Ajurweda, czyli starożytna medycyna indyjska, której początki sięgają 5000 lat wstecz. To właśnie według niej ssanie oleju kokosowego nie tylko doskonale oczyszcza jamę ustną zabijając bakterię, ale również pomaga w detoksykacji całego organizmu.

wybielanie zębów skutki uboczne

wybielanie zębów gdzie kupić

Ukończyła szereg licznych szkoleń oraz kursów, które są jej niezbędne do pracy – między innymi: Kurs doskonałej obsługi pacjenta, Profilaktyka fluorkowa u dzieci, Zapobieganie zakażeniom w gabinetach stomatologicznych, skaling, piaskowanie i wiele innych. Prywatnie szczęśliwa mama rezolutnego siedmiolatka.

w pracowni protetycznej przygotowywane są specjalne nakładki, dopasowane indywidualnie do kształtu zębów. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki oraz strzykawki z żelem wybielającym wraz z dokładnymi instrukcjami co do dalszego postępowania. Ja boję się szkliwo, więc nie kombinuję. Ale nie mam też problemu z żółtymi zębami. Na pewno papierosy to zło dla zębów.

– Bardzo często zabieg wykonuje się przed odbudowami protetycznymi (korony, mosty porcelanowe, onlaye, licówki, protezy) – mówi Honorata Sroczyńska z Dental Spa. – Kolor porcelany (nowych zębów) dostosowywany jest wtedy do już wybielonych zębów. Wynika to z tego, że porcelana nie ulega rozjaśnieniu. Jeśli pacjent chciałby wybielić sobie zęby w późniejszym okresie, wybieliłyby się tylko naturalne zęby.

Pasta do zębów 3D White Cool Water jest pełna świeżości. Daje energię na cały dzień i całą noc. Dzięki technologicznemu przełomowi poczujesz świeżość trwającą nawet do 6 razy dłużej! Pasta do zębów blend-a-med 3D White Cool Water nie tylko odświeża, ale ma te same unikalne mikrogranulki co pozostałe pasty do zębów z rodziny 3D White.


Dla wielu osób niezwykle ważnym aspektem są czyste, wręcz śnieżnobiałe zęby. Aby uzyskać taki efekt przeprowadza się wybielanie zębów. Na przebarwienia pod powierzchnią szkliwa soda nic nie pomoże, bo tak jak piszesz – działa tylko jak środek ścierny. Żele wybielające do nakładania pędzelkiem na powierzchnie zębów — tymi żelami pokrywa się bezpośrednio powierzchnię zębów za pomocą małego pędzelka, a czasami żel można spróbować pozostawić na zębach na noc ( co nie jest polecane przez dentystów).

wybielanie zębów jak stosować

Wszyscy dookoła powtarzają jak istotne jest pierwsze wrażenie. Mamy tylko jedną szansę by było ono pozytywne. A w zrobieniu pozytywnego wizerunku najbardziej przydaje nam się szczery, serdeczny i…biały uśmiech! Zapraszamy na przegląd metod wybielających zęby przedstawimy kilka faktów i obalimy niektóre mity.

Stomatolog oceni stan uzębienia, dziąseł, dobierze odpowiedni środek i sposób wybielania. No i odpowiada za ewentualne błedy. Wybielanie zębów pomaga uzyskać jaśniejszy odcień szkliwa Nie każdy może jednak skorzystać z rozjaśniania zębów. Jeśli chcesz mieć bielszy uśmiech i nie ma przeciwwskazań do zabiegu ich wybielania, to skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

Do oceny koloru zębów służą specjalne urządzenia (np. dostosowane do tego kamery cyfrowe). Aby wynik był prawidłowy, pomiar kolorymetryczny musi być wykonany bardzo starannie. W czasie stosowania preparatu należy zaniechać palenia tytoniu, picia kawy, herbaty, Coca-Coli, czerwonego wina, soków i pokarmów zawieraj±cych substancje mog±ce wydłużać proces wybielania lub pogorszyć jego efekt.

„Nakładki wypełnione substancją wybielającą nakłada się na zęby najlepiej na noc. Efekt jest widoczny już po trzech aplikacjach. Proces wybielania trwa zazwyczaj dwa tygodnie i jest bardzo bezpieczny, a nawet jeśli w tym czasie wystąpi nadwrażliwość, to stosuje się preparat, który jej przeciwdziała” – wyjaśnia dr Mariusz Duda.

Wybielanie zębów to prosty i popularny sposób na poprawę swojego wyglądu. Jasny uśmiech jest jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają w twoim wyglądzie. Nie ma w tym nic dziwnego, że bielsze zęby sprawiają, że wyglądasz lepiej: młodziej, pewniej, bardziej atrakcyjnie. Teraz możesz zadbać swój uśmiech w dowolnym miejscu i czasie – masz do dyspozycij szybki, bezpieczny i skuteczny sposób.

Utrzymywać odsuniętą wargę przez 30 sekund, aby umożliwić wyschnięcie lakieru. Powierzchnia lakieru powinna być matowa. Pasta – Stosować 2 razy dziennie szczotkując przez około 2-3minuty. Zaleca się stosowanie szczoteczki miękkiej lub średniej. Możliwość wybielenia zębów w zaciszu domu. Profesjonalny zestaw, z którego korzystają dentyści. W zestawie dokładna instrukcja obsługi i wszystkie potrzebne dodatki. Całkowicie bezpieczne wybielanie zębów.

wybielanie zębów recenzje

Szkliwo zębów jest stale narażone na działanie kwasów i dlatego traci składniki mineralne – jony wapnia, fluoru i fosforanów, które rozpuszczaj± się w ¶linie. W wyniku tego procesu szkliwo słabnie zmieniaj±c się we wrażliw±, porowat± siateczkę, któr± łatwo atakuje próchnica.

Wybielanie pojedynczych zębów dotyczy najczęściej zębów martwych, leczonych kanałowo. Wbrew pozorom, wybielanie pojedynczego zęba wymaga kilku wizyt i jest dość złożonym procesem. Przebarwienia w zębach martwych powstają w wyniku przenikania do zębiny barwników krwi, martwej miazgi zęba i materiału wypełniającego kanał. Wybielanie to dotyczy więc wnętrza zęba, a nie zewnętrznej warstwy szkliwa.

czy są przeciwwskazania do wybielania zębów, – przeciwwskazaniem do wybielania jest ciąża, okres karmienia, epilepsja i wiek poniżej 16 r.ż. Powinna Pani na cały czas wybielania zaprzestać palenia oraz stosować tzw. „białą dietę”. Kolor również zależy od koloru wyjściowego oraz od koloru Pani kości.

Pasty wybielające. Dostępne w sklepach pasty wybielające z całą pewnością nie zaszkodzą. Pomagają walczyć z przebarwieniami powstającymi na bieżąco, np. z powodu picia kawy lub herbaty. Najczęściej jednak efekty nie są błyskawiczne i przy poważniejszych przypadkach pasty po prostu nie wystarczają.

Owoce truskawek to drugi naturalny owoc , który pomoże wybielić zęby. Kilka truskawek trzeba zetrzeć na papkę, a następnie wykorzystać, jako pastę do zębów. Z jednej strony działa ona wybielająco, a dodatkowo idealnie czyści i zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego.

Wybielanie zębów to jeden ze sposobów na osiągnięcie idealnego uśmiechu. Jest wiele metod wybielania zębów – jednak nie wszystkie przynoszą zamierzony efekt. Posłuchajcie naszego eksperta stomatologa Iwony Gnach-Olejniczak z Unident Union Dental Spa.

4. Skórka banana – nie od dzisiaj wiadomo, że skórka tego owocu jest bogata w cynk, magnez, sód, potas, żelazo, selen, mangan, jod, a ponadto zawiera minerały wybielające, dlatego też warto je wykorzystać przy dodaniu jaśniejszego koloru naszym zębom. Do tego zabiegu jest potrzebny tylko dojrzały banan, którego należy obrać, a następnie przez kilka minut nacierać wewnętrzną stroną skórki umyte zęby.

Tak jest w przypadku ultracienkich, wykonanych z porcelany licówek SoftVeneers. Mają one zaledwie 0,2 mm i nakłada się je na zęby bez konieczności szlifowania. Taką licówką grubości soczewki kontaktowej, możemy spokojnie zamaskować wady naszych zębów, wszelkie spękania, przebarwienia, którym nie daje rady wybielanie, możemy pozamykać diastemy i skorygować linę uśmiechu, nadając jej nowe proporcje. Rozwiązanie to coraz częściej stosuje się także w terapiach odmładzających uśmiech. Sam zabieg jest bezbolesny i wymaga zaledwie dwóch wizyt.

BlanX Płukanka – pierwszy tego typu preparat w formie płynu do płukania ust, którego działanie wybielające widoczne jest już po krótkim okresie stosowania. Dociera do najtrudniej dostępnych miejsc, jednocześnie chroniąc zęby przed próchnicą i kwasami niszczącymi szkliwo zębów. Przeznaczona do codziennego stosowania w dowolnym czasie – po myciu zębów lub między posiłkami dla odświeżenia oddechu.

Następnie zostaje nałożony specjalny preparat zabezpieczający dziąsła przed ewentualnym podrażnieniem. Po wykonaniu etapu izolacji dziąseł przystępuje się do nałożenia preparatu wybielającego na części licowe zębów, mający wyższe stężenie niż żel do wybielania nakładkowego. W następnej kolejności zęby są naświetlane energią lasera, która preparat aktywuje.

Wchodząca w skład zestawu elastyczna nakładka została zaprojektowana z silikonu, który gwarantuje równomierne rozmieszczenie żelu zarówno na dolnej jak i górnej części szczęki. Intensywne, niebieskie światło LED aktywatora STYLE WHITE potęguje działanie żelu. Aktywator w celu zapewnienia wysokiego bezpieczeństwa wyłącza się samoistnie po upływie 10min, co jest uprzedzone sygnałem dźwiękowym.

Można mieć do czynienia z przemijającymi objawami nadwrażliwości miazgi. Jest to oczywiście związane z obecnością glicerolu w żelu wybielającym. Nadwrażliwość ustępuje po zakończeniu wybielania. Jak dotąd brak jest doniesień klinicznych na temat nieodwracalnego uszkodzenia miazgi jako bezpośredniego powikłania po wybielaniu.

Ja wybiorę metodę nakładową, mniej skomplikowaną, dłuższą, moim zdaniem bezpieczniejszą. Zastosuję żel nadtlenku karbamidu 15%, dodatkowo zawierających fluor i azotan potasu. Nie myślcie sobie że stomatolog używa jakiś żeli kosmicznych skomplikowanych nazwach łacińskich bo to jest to samo co oferuje polski monopolistyczny portal aukcyjny, tylko te żele mają inne nazwy. Sugerowałem się pozycją i latami doświadczeń na rynku firmy oferującej żel do wybielania zębów, nie jakieś tam żele firmy inko czy firmy nie wiadomego pochodzenia, to musi być sprawdzona marka.

Węgiel aktywny jest bardzo skutecznym sposobem wybielania zębów, ponieważ posiada właściwości pochłaniania zanieczyszczeń, a także delikatnie usuwa osad nazębny. Węgiel aktywny jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie narusza szkliwa nazębnego i nie podrażnia dziąseł. Można go dostać w każdej aptece w postaci tabletek lub kapsułek, choć w przypadku wybielania zębów wygodniejszy będzie ten w tabletkach.

wybielanie zębów cena

Samodzielną batalię biały uśmiech na pewno należy rozpocząć od prawidłowej higieny jamy ustnej. Na rynku dostępne są różne pasty wybielające. Przy ich wyborze należy kierować się niskim współczynnikiem ścieralności, wówczas wolno jej używać przy każdym myciu zębów. Niski współczynnik ścieralności to taki, którego współczynnik RDA jest niższy niż 200. Aby nie uszkodzić szkliwa, pasty z wysokim współczynnikiem ścieralności, można używać 1-2 razy w tygodniu, ale nie częściej. Do kompletu nie zapomnij stosowaniu wybielającego płynu do płukania jamy ustnej, bowiem hamuje on przyrost kamienia nazębnego.

Nić dentystyczna. Należy urwać około 40cm nici, jeden koniec owinąć na palcu środkowym jednej ręki, natomiast drugi na tym samym palcu drugiej ręki, tak aby kawałek nitki między palcami wynosił ok. 3cm. Nić zaginając wokół jednego zęba w kształt litery C należy wprowadzić w miejsce połączenia zęba z dziąsłem. Następnie powoli i spokojnie należy zeskrobywać osad ku dołowi z zębów górnych i ku górze z zębów dolnych.

Inaczej stosuje się żele przy odświeżaniu wybielania zębów, wybiera się te mniejsze procentowo, tak po roku czy dwóch latach, zależy jak u kogo się utrzymuje ta biel. Po wybielaniu zęby mogą mieć takie białe porowate kropki, znaczy to że mineralizacja zęba jest słaba, schodzą tak po tygodniu, wrażliwość zębów na pewno będzie po zabiegu. Tak naprawdę przy wybielaniu nakładkowym to stomatolog daje nakładkę i żel, powie co i jak aplikować reszta to zależy od nas co dalej, nie wiem za co te 700zł.

Połączenie metod profesjonalnych oraz sposobów uzupełniających i powstrzymanie się od złych nawyków pozwoli Ci uzyskać lśniące, białe zęby i na nowo zbudować wiarę w Twoją atrakcyjność. Ta pasta to mój mały hit ostatnich miesięcy. Mam zęby nadwrażliwe, pasta świetnie sobie z nimi radzi. I najważniejsze – skutecznie usuwa osad z kawy, herbaty etc, może nie jest to efekt wybielający, ale zdecydowanie za taką cenę warto.

W przypadku wyboru past ściernych należy zwrócić uwagę na współczynnik ścieralności (RDA): 0-50 niska ścieralność, 100-150 wysoka ścieralność (zalecana do stosowania 1-2 dni w tygodniu). Efekt powinien pojawić się po dwóch tygodniach stosowania wybielania. Jeśli po upływie tego czasu nie zauważysz wyraźnych oznak działania, nie przedłużaj kuracji.

wybielanie zębów zdjęcia przed i po

i ciepło. Jest to jednak objaw całkowicie odwracalny, który mija samoistnie po zakończeniu wybielania. W przypadku pojawienia się nasilonej nadwrażliwości pozabiegowej wykonujemy zabieg fluoryzacji zębów odpowiednimi preparatami, co znacznie skraca okres trwania dolegliwości lub w przypadku osób u których podejrzewamy taką skłonność przygotowujemy wcześniej kurację odpowiednimi preparatami. U osób z zębami wrażliwymi na bodźce może w parę godzin po wybieleniu, szczególnie wykonywanym metodą natychmiastową, a więc z użyciem wysokoprocentowych preparatów, może wystąpić uczucie nadwrażliwości, które mija po kilku kolejnych godzinach.

wybielanie zębów forum

Kolejny produkt, który można wypróbować to paski WhiteWash. Paski nasączone są nadtlenkiem wodoru, łatwo dopasowują się do zębów i są w pełni bezpieczne dla dziąseł. Zalecane jest noszenie pasków godzinę dziennie przez 2 tygodnie i na tyle właśnie starcza jedno opakowanie. cena tego produktu w porównaniu do skuteczności jest dość duża, dlatego też produkt ten ląduje na 4 miejscu w naszym rankingu.

wybielanie zębów skład

Nakładki iWhite są przeznaczone do stosowania w warunkach domowych. Wystarczy 20 minut dziennie, aby uzyskać natychmiastowy efekt wybielenia zębów aż do 8 odcieni. Produkt można stosować może być stosowany przez 5 kolejnych dni, dzięki czemu rezultat będzie jeszcze lepszy, lub aplikować raz na jakiś czas, gdy uznasz, że to konieczne. Higienicznie zapakowane jednorazowe nakładki w uniwersalnym rozmiarze wypełnione są aktywnym żelem.

wybielanie zębów apteka

Nadtlenek wodoru może utleniać bardzo wiele różnych związków chemicznych zależnie od warunków: temperatury, pH czy obecność innych substancji. Wybielanie przy pomocy nadtlenku wodoru nie jest do końca zbadane. Badacze odkryli, że liczba rodników zwiększa się pod wpływem światła czy lasera. Najprościej mówiąc, nadtlenek reaguje ze szkliwem i wnika w głąb zęba.

Jedną z metod wybielania zębów jest metoda nakładkowa – np. Nite White. Istota jej działania opiera się na korzystaniu ze specjalnych szyn z winylu, dopasowanych indywidualnie do kształtu szczęki pacjenta. Jest ona wypełniona środkiem wybielającym (najczęściej jest to nadtlenek karbamidu). Szynę taką zakłada się najczęściej na całą noc, przez okres jednego do dwóch tygodni. Efektem takiej kuracji są wyraźnie wybielone zęby, których odcień utrzymuje się przez kilka lat. Dla zwiększenia jego intensywności oraz przedłużenia trwałości możliwe jest stosowanie tak zwanych kuracji przypominających – raz na kilkanaście miesięcy powtarza się stosowanie szyny, zakładając ją na 1-2 noce.

Jeśli nie chcesz stosować chemicznych substancji, żeby się ich pozbyć, wypróbuj naturalne metody. Kiedy chcemy wybielić zęby, pierwszym naturalnym krokiem wydaje się być sięgnięcie po wybielającą pastę do zębów. Reklamowane powszechnie pasty są najpopularniejszym środkiem, dzięki którym możemy dbać biel naszych zębów.

Moja znajoma kupiła sobie i sama w domu jej używała – efekt był widoczny, nie powiem, ale trzeba naprawdę bardzo ostrożnie ją stosować żeby sobie szkody nie narobić. Dopiero po wybielaniu i stabilizacji koloru (co trwa ok. 2 tygodnie) można wymienić wypełnienia , aby były w pełni estetyczne i dobrane kolorystycznie.

wybielanie zębów dawkowanie

Je¶li zależy nam na szybszym rezultacie, sięgnijmy po paski nas±czone wybielaj±cym żelem, które przykleja się do zębów w górnej i dolnej szczęce, zwykle dwa razy dziennie. Bardziej niecierpliwi mog± sięgn±ć po specjalny pędzelek wybielaj±cy lub wybielacz w sztyfcie, które bez problemu zmieszcz± się nawet w kieszeni dżinsów. Efekt, Zależy od indywidualnych cech budowy szkliwa. U niektórych więc jest naprawdę widoczny, inni w ogóle nie zauważaj± różnicy.


Najlepszym wyborem jest wizyta u stomatologa. To dentysta jest w stanie ocenić, jakie są przyczyny przebarwień. W pierwszej kolejności należy wykluczyć choroby zęba, takie jak próchnica. Jeśli zmiana koloru spowodowana jest niewłaściwym stylem życia, lekarz informuje pacjenta jak zapobiegać przebarwieniom w przyszłości oraz może zaproponować kilka sposobów uzyskania białego koloru zębów.

Natomiast zastrzeżenia Sanepidu wzbudził fakt, że producent żelu nie przedstawił podczas kontroli wymaganej przez prawo dokumentacji, „ze szczególnym uwzględnieniem raportu bezpieczeństwa”. Następnie otwórz pojedyncze opakowanie. Naklej na powierzchnię zębów paski wybielające, zwracając uwagę na ich kształt (paski na zęby górne i dolne najczęściej różnią się kształtem).